Biura do wynajęcia – jak szybko znaleźć najemcę?

Posiadasz powierzchnie biurowe do wynajęcia? Poprzedni najemca opuścił lokal, w związku z czym przestałeś zarabiać? Z pewnością więc zależy ci na tym, by jak najszybciej znaleźć nowego klienta. Jak jednak to zrobić? O czym warto pamiętać oferując biura do wynajęcia? Przekonajmy się.

Przede wszystkim – odśwież lokal

Nawet jeśli poprzedni najemca dbał o biuro, przed poszukiwaniem nowego wynajmującego warto zadbać o stan lokalu. Gruntowne porządki, drobne prace remontowe, czy odświeżenie koloru ścian – wszystko to wpłynie pozytywnie na wygląd biura, a tym samym zachęci potencjalnych najemców. Drobne prace remontowe wcale nie muszą oznaczać dużych wydatków, zaś efekt z pewnością będzie widoczny.

Dobre zdjęcia to podstawa

W dzisiejszych czasach większość ogłoszeń dotyczących biur do wynajęcia posiada zdjęcia. Nie ma w tym nic dziwnego – najemcy chcąc zaoszczędzić czas wybierają bowiem te z nich, które pokazują jak najdokładniej jak wygląda lokal. Zadbaj więc o wykonanie dobrych zdjęć. Rób je w świetle dziennym, zatroszcz się o odpowiednie kadrowanie, dopilnuj też, by w biurze panował porządek. Atrakcyjne fotografie mogą bowiem znacząco zwiększyć twoje szanse na znalezienie najemcy.

Napisz dobre ogłoszenie

Kolejny krok to napisanie ogłoszenia. Wydawać się może to proste, ale niestety, wynajmujący często piszą o swoich lokalach w sposób nieatrakcyjny lub podają za mało informacji. Wśród tych, które powinny znaleźć się w twoim ogłoszeniu, wymienić należy minimum: powierzchnię biura, jego wyposażenie, cena wynajmu i koszty eksploatacji. Jeśli chcesz zachęcić najemców, podaj również więcej szczegółów takich jak możliwości dojazdu, opis miejsc parkingowych w okolicy, czy odległość od punktów usługowych. Im więcej informacji – tym lepiej.

Zadbaj o dostępność ogłoszeń

Lwią część ogłoszeń dotyczących biur do wynajęcia zamieszczamy w Internecie. Czasem jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ich widoczność na stronach nie jest najlepsza. Warto więc dbać o to, by co kilka dni odświeżać ogłoszenia – tak, by znajdowały się na górze strony. Możesz również postawić na płatne promowanie oferty, które zwiększy twoje szanse na znalezienie najemcy.

Samodzielnie skontaktuj się z chętnymi na wynajem

Warto także przypomnieć, że nie musisz wcale czekać aż znajdzie się osoba zainteresowana twoim ogłoszeniem. Możesz bowiem również samodzielnie skontaktować się z osobami, które poszukują biura do wynajęcia. Możliwość taką daje między innymi firma Realko 24, Wystarczy, że określisz jakie zapytania cię interesują, by móc sprawdzić kto poszukuje biura podobnego twojego. Pozwoli ci to szybciej znaleźć zainteresowanego.

Jak więc widzisz, znalezienie najemcy nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Biura do wynajęcia cieszą się obecnie dużą popularnością. Co więcej, dzięki możliwościom, które daje ci Internet, możesz dotrzeć do naprawdę sporej grupy osób, które poszukują lokalu dla swojej firmy. Warto to wykorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *