Adwokat Zabrze – profesjonalna pomoc prawna

Korzystanie z usług prawnych powinno zainteresować zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze. Zmusza do tego coraz to większa liczba przepisów prawnych, tych krajowych, jak i na poziomie unijnym, konieczność znajomości przepisów innych członków wspólnoty (w przypadku, gdy firma zajmuje się np. handlem, spedycją międzynarodową) oraz zwiększający się stopień komplikacji regulacji (sieć ich wzajemnej zależności, oraz mnożące się przepisy dodatkowe, np. rozporządzenia wykonawcze do ustawy).

Adwokat Zabrze – profesjonalna pomoc prawna

Przedsiębiorca powinien, więc skłaniać się ku temu, by zacząć szukać kontaktu z dobrym prawnikiem, bowiem coraz częściej spotykane są, a to nieprecyzyjnie skonstruowane umowy, które potem są podstawą do wzajemnych pretensji i roszczeń kończących się nierzadko procedurą sądową, a to nierzetelni kontrahenci, którzy rzecz ujmując wprost, z litery umowy się nie wywiązują, licząc na naszą nieumiejętność w dochodzeniu roszczeń. Takim sytuacjom łatwo jest zapobiec kierując się ku specjalistom, którzy na etapie wstępnym, „budowy” naszego biznesu, podpowiedzą, jaką formułę działalności gospodarczej przedsięwziąć, skonsultują z nami naszą strategię biznesową (jej ramy prawne, oczywiście). Poza tym prawnik opracuje cały szkielet prawa wewnętrznego, jaki będzie obowiązywał w naszym przedsiębiorstwie, między innymi: regulaminy pracy, instrukcje obsługi klienta, dokumenty regulujące grafik świadczonej pracy czy wreszcie zakresy obowiązków i kompetencji pracowników. Nadmieńmy tylko jeszcze, ze przedsiębiorcę winna obligować do współpracy z zewnętrznym prawnikiem zasada „podwyższonej i należytej staranności”. Odnosi się to oczywiście przede wszystkim do odpowiedzialności społecznej przedsiębiorcy za wykonany produkt lub świadczoną usługę, ale także do rzetelnego podejścia wobec litery obowiązującego prawa. Nasza kancelaria adwokacka mieszcząca się w Zabrzu świadczy kompleksowe usługi prawne na najwyższym poziomie, zarówno dla podmiotów fizycznych jak i gospodarczych.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości kancelarii adwokackiej z Zabrza – www.kancelaria-cognitor.pl

Usługi prawnicze dla przedsiębiorców, jak i osób fizycznych

Są sytuacje, gdy prawo wręcz zmusza nas do wyszukania i wynajęcia adwokata, jak w przypadku uczestnictwa w procedurze karnej lub w momencie podjęcia postępowania kasacyjnego, gdy ustawodawca wręcz zapisał zasadę tzw. „przymusu adwokackiego”. Podobnie osoby fizyczne mogą potrzebować pomocy prawnika, np. gdy stają w obliczu sfinalizowania rozwodu lub kłopotów związanych z wątpliwościami organów kontroli skarbowej względem naszego majątku, bądź też zadeklarowanych dochodów i podatków. Co ważne, nie tylko podmioty gospodarcze, ale właśnie osoba fizyczna powinna skorzystać z usług prawnika wykwalifikowanego w tej specyficznej materii, jaką są umowy, ponieważ ilość dodatkowych przepisów przyrasta w tempie niemalże wykładniczym i zabezpieczenie własnych interesów przy podpisywaniu wszelakich umów wymaga nie tylko uwagi, precyzji zawartych w niej punktów, ale i fachowej orientacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *