Pracownia Finansowa zdradza jak zarabiają inwestycje alternatywne w czasie COVID-19

Mogłoby się wydawać, że w tak niepewnych czasach jakiekolwiek działania finansowe są podwójnie ryzykowne. Okazuje się, że mimo wszystko istnieją sposoby na zabezpieczenie kapitału, pozwalające prognozować stabilny zysk pasywny. Zgodnie z raportami Grupy PF, pandemia nie odbiła się negatywnie na realizacjach. Wyniki, jakie osiągnęły inwestycje alternatywne Grupy Pracownia Finansowa są obiecujące.

Jakie inwestycje alternatywne prowadzi Pracownia Finansowa?

Wartość pieniądza spada, inflacja rośnie, a pandemia wraz z towarzyszącym jej kryzysem nie ustępują. Pomimo tak trudnych okoliczności i konieczności przestawienia się na tryb zdalny, Pracownia Finansowa nie wstrzymała ani na jeden dzień działalności. Z powodzeniem prowadzi wszystkie realizacje, aby zapewnić korzystny zysk udziałowcom spółek w projektach. Jak to możliwe?

Prowadzone przez Grupę PF inwestycje alternatywne opierają się na crowdfundingu, czyli inwestowaniu grupowym. Fundusze na realizację projektów pochodzą od inwestorów, którzy wpłacają określoną kwotę na realizację danego celu i w ten sposób stają się wspólnikami przedsięwzięcia. Biorąc udział w takiej inwestycji nie muszą w żaden sposób aktywnie angażować się w jej przebieg, ale otrzymują raporty z postępu prac, mają wpływ na kluczowe decyzje w spółkach, mogą więc dzięki temu inwestować w pełni pasywnie.

Strategia inwestycyjna uwzględnia inflację, co jest ważne dla bezpieczeństwa inwestycji, szczególnie w obecnej sytuacji. To sprawia, że inwestycjami grupowymi są zainteresowani nie tylko nowi inwestorzy, ale odnotowujemy zwiększone zaangażowanie w nowe projekty również naszych dotychczasowych, stałych inwestorów. Wielu z nich postanawia wykorzystać szansę i angażują się w kolejne projekty Grupy Pracownia Finansowa.

Które inwestycje alternatywne pozwoliły najwięcej zarobić?

Największe sukcesy bez wątpienia Grupa PF odnosi na warszawskim rynku nieruchomości. Proponowane w tym segmencie inwestycje alternatywne są świetnym rozwiązaniem dla osób, których nie stać na zakup mieszkania na wynajem lub po prostu nie mają czasu na to, by się tym zajmować. W ten prosty, wygodny sposób mogą uzyskiwać między 5 a 20% prognozowanej rocznej lub całkowitej stopy zwrotu, w zależności od rodzaju inwestycji.

Prognozy zysku opierają się o popularne metody symulacji, dlatego są w miarę możliwości jak najdokładniejsze. Zdarza się nawet, że wręcz przekraczają oczekiwania. Poszczególne etapy pięknego, nowoczesnego warszawskiego osiedla Ostródzka, przyniosły ponadprzeciętne stopy zwrotu, rzędu aż 30% w ujęciu całkowitym.

Pracownia Finansowa odnotowała rekordowe wyniki z kilku ukończonych realizacji. Zysk dzielony jest na wszystkich członków spółki zgodnie z wniesionym wkładem, którzy mogą w ten sposób nie tylko zabezpieczyć swój kapitał przed inflacją, ale też go pomnożyć. Projekty nieruchomości Grupy PF należą do tych dających wymierne korzyści, ponieważ budowane osiedla i domy cieszą się ogromną popularnością wśród nabywców. Spółka przyjmuje aktualnie rezerwacje na planowane realizacje i zachęca do zapoznania się z aktualną ofertą. Kolejka oczekujących stale się powiększa.

Które projekty Grupy Pracownia Finansowa prognozują długoterminowy dochód pasywny?

Grupa Pracownia Finansowa zajmuje się również realizacją projektów związanych z OZE, a konkretnie sektorem elektrowni wiatrowych. Zapotrzebowanie na ekologiczną energię jest coraz większe – rosną ceny praw do emisji CO2, dlatego tradycyjne bloki węglowe stają się kompletnie nieopłacalne. Chociaż w 2016 roku w życie weszła ustawa blokująca budowę kolejnych farm wiatrowych w Polsce, Grupa PF zabezpieczyła prowadzone realizacje, uzyskując zgodę na ich ukończenie. Firmę tworzą doświadczeni inwestorzy i specjaliści z wielu różnych dziedzin ekonomicznych, zawsze uważnie obserwując sytuację oraz błyskawicznie reagując na sytuację rynkową.

Inwestycje alternatywne w elektrownie wiatrowe polegają na finansowaniu budowy turbiny oraz czerpaniu dochodu pasywnego z jej funkcjonowania długoterminowo przez wszystkich udziałowców spółki. Zysk bierze się m.in. ze sprzedaży ekologicznej energii do dostawców w ramach kontraktów. Grupa PF posiada obecnie już 13 działających elektrowni, gdzie część funkcjonuje nawet od 2013 roku, a kolejnych 16 ma zostać wybudowane jeszcze w tym i nadchodzącym roku. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *