Jaką drukarkę wybrać do biura?

Różnorodność oferowanych na rynku drukarek jest tak duża, jak liczebność i specyfika branż, w których te są używane. Niezależnie jednak od tego, czy firma jest mikro przedsiębiorstwem działającym w małym, wynajmowanym pomieszczeniu, czy też korporacją zatrudniającą setki pracowników, drukarki są podstawowym elementem wyposażenia każdego biura i działalności firmy. Jaką drukarkę wybrać do biura, aby sprawdzała się w codziennych, zawodowych czynnościach?

Drukarka do codziennych potrzeb

Jeszcze kilka lat temu, wraz z rozwojem świadczonych przez przedsiębiorców usług, wyposażenie biur rosło w kolejne elementy, które były wykorzystywane do transakcji handlowych i obiegu dokumentów. Na biurkach pracowników stały zatem drukarki, faksy, skanery i kserokopiarki, a powierzchnia użytkowa samego blatu była ograniczana do minimum. Na szczęście potrzeba okazała się matką wynalazku i producenci elektroniki wdrożyli systemy kompaktowych urządzeń wielofunkcyjnych, które dziś znajdują swoje zastosowanie w niemal wszystkich przedsiębiorstwach.

Potrzeba generuje produkt

W zależności od potrzeb użytkowania tj. częstotliwości druku, ilości zużywanego papieru lub transferowania danych za pomocą skanera, oferta drukarek jest dopasowana do wymagań każdego przedsiębiorstwa. Małe firmy chętnie zaopatrują się w sprzęty komercyjne, dostępne w elektronicznych salonach sieciowych lub bezpośrednio od producenta. Koszty nabycia urządzeń nie są obecnie wysokie, a wszystkie parametry, dyktujące wygodę codziennego użytkowania, mogą być na wysokim poziomie. Dla dużych przedsiębiorstw, w których obieg dokumentacji, fakturowanie, umowy z klientami, oraz archiwizacja kopii prowadzone są na dużą skal. Dlatego polecane są drukarki Poznań, które sugerują maszyny o profesjonalnej budowie, wydajności i łatwości obsługi.

Na co zwracać uwagę przy kupnie drukarki do biura?

Wybierając drukarkę do biura, należy kierować się kilkoma czynnikami, które znacząco wpłyną na jej użytkowanie krótko, jak i długoterminowe.

Atrament czy laser?

Paleta dostępnych na rynku modeli i ich cen są bardzo szerokie, jednak warto sugerować się parametrami, które będą przydatne w codziennej obsłudze. W małych firmach polecane są kompaktowe urządzenia wielofunkcyjne, w których szczególną uwagę powinien zwrócić tusz zasilający sprzęt. Przy sporadycznym używaniu drukarki odradza się zakupu maszyn, w których ma się do czynienia z czterema lub pięcioma oddzielnymi tuszami. Warto zainwestować w drukarki, których zastosowane wkłady są zintegrowane z głowicą i stanowią tzw. część wymienną całkowitą. Alternatywą drukarki atramentowej są urządzenia laserowe, które zwykło się mówić, że choć drogie w zakupie, to tanie w eksploatacji. Wszystko jednak należy przeliczyć zgodnie z własnymi wymaganiami.

Wielofunkcyjne maszyny na duże potrzeby

Dla klientów korporacyjnych i dużych przedsiębiorstw, posiadających kadry i biura obsługi, rynek przewiduje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń wielofunkcyjnych, typu Konica Minolta Bizhub lub Samsungi z najnowszej serii MX4. Są to swoiste biurowe „kombajny”, które potrafią skanować 160 stron na minutę, oraz kopiować około 30 kartek na minutę. Wszystkie procesy odbywają się bez zacięć papieru, błędów i awarii, a nawet jeśli dochodzi do takich incydentów, to intuicyjne panele wyświetlaczy, informują użytkownika o tym, jak postąpić, aby maszyna się uaktywniła. Takie właściwości sprawdzają się podczas codziennej eksploatacji sprzętu przez kilkadziesiąt osób i ciągłej pracy drukarki.

Elektroniczne gadżety

Z uwagi na to, że technologia wspiera już niemal wszystkie procesy gospodarcze, jest także nieodłącznym elementem urządzeń biurowych. W realiach dużych firm sprawdzają się zatem takie parametry jak mobilność sprzętów wielofunkcyjnych, bez konieczności podłączania ich do kabla. Takie rozwiązanie ma także miejsce w niewielkich działalnościach gospodarczych, gdzie właściciele prowadzą pracę terenową. Przyjazd do klienta może oznaczać sprawne drukowanie i podpisywanie dokumentów, dzięki drukarkom bezprzewodowym. W myśl za ustawą RODO, która chroni dane osobowe, urządzenia wielofunkcyjne mogą być także wyposażone w systemy personalizujące pracowników, mających dostęp do przetwarzania danych podczas pracy sprzętu.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Arcan.

Jaką drukarkę wybrać do biura?
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *