Jak usprawnić proces produkcyjny? Oprogramowanie CAM

Rozwój nowoczesnych technologii w znacznym stopniu wpłynął na pracę przedsiębiorstw produkcyjnych. Wpłynął pozytywnie, bowiem pozwolił na wytwarzanie większej ilości produktów w zdecydowanie krótszym czasie. Oczywiście nie chodzi tylko o wydajność pracy, ale i dokładność. Część zadań wykonywanych dotąd przez człowieka przejęły maszyny. Jakość powierzchni produktów wytwarzanych maszynowo jest nieporównywalnie lepsza od jakości produktów pozyskiwanych ręcznie. Ważne jest jednak, jaką maszynę i jakie oprogramowanie CAM wykorzystujemy w procesie produkcyjnym. Tylko elastyczne systemy pozwalają na sprawne i ekonomiczne wytwarzanie produktów w imponującej jakości.

Projektowanie a wytwarzanie

Dziś nie tylko wytwarzanie produktów odbywa się z wykorzystaniem zaawansowanych maszyn i systemów, ale także projektowanie. To na podstawie dobrze przygotowanego projektu następuje programowanie maszyny CNC. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej dąży się do integracji fazy projektowania i wytwarzania, co stanowi ogromne ułatwienie dla technologa produkcji. Tym samym zamysł projektanta i konstruktora szybko przybiera postać fizyczną.

Zaawansowane oprogramowanie CAM znajduje zastosowania w wielu gałęziach przemysłu i różnych typach obróbki, niezależnie od stopnia skomplikowania projektu. W każdym przypadku wpływa na skrócenie czasu programowania. Usprawnia proces produkcyjny także dlatego, że eliminuje ryzyko wystąpienia kolizji, a tym samym obniża koszty i zwiększa wydajność maszyny.

Oprogramowanie CAM – optymalizacja procesów produkcyjnych

System CAM na podstawie danych geometrycznych importowanych z systemu CAD generuje kod sterujący maszyną wytwórczą. W najnowszych programach CAM do programowania obróbki wykorzystuje się intuicyjny interfejs, ponadto wiele funkcji uruchamia się automatycznie, przez co przygotowanie obróbki odbywa się w szybkim tempie. Warto również dodać, że wydajny system CAM oferuje szeroką gamę metod obróbki dla jednego detalu albo grupy komponentów. Co więcej, potrafi samodzielnie dobrać optymalne narzędzia i warunki pracy dla wytwarzanego detalu, zapewniając przy tym najwyższą jakość powierzchni produktu.

Jak usprawnić proces produkcyjny? Oprogramowanie CAM
Rate this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *